Doç. Dr. Şenay Kılınçel
Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı


2004-2010 yılları arasında Tıp Fakültesi’ni başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır. Temmuz 2012’de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.

Asistanlık eğitimi sırasında, Ceu Salvador tarafından verilen “Çocuklarda ve Ergenlerde Bilişsel ve Davranışçı Terapi” eğitimini de tamamlayarak Avrupa Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Derneği’nden (EABCT-European Association Behavioural and Cognitive Therapies) Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışcı Terapi akreditasyon sertifikası almıştır.

2016 yılında Uzmanlık Sınavını tamamlayarak, Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı unvanını almıştır. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi uzmanı olarak mecburi hizmetini 2016-2018 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. Şubat 2019 itibariyle Sakarya Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Enstitüsünde hizmet vermeye başlamıştır. 2021 yılı içerisinde Çocuk ve Ergenlerde Kabul ve Adanmışlık terapisi eğitimi almıştır.

Otizm Spektrum Bozukluğu tanılaması ve izleminde altın standart olarak kabul edilen ADOS-2 uygulayıcısı olup muayenelerini bu doğrultuda yapmaktadır.

2021 Şubat ayından itibaren İstanbul Gelişim Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır,2021 Aralık ayında doçent ünvanı almıştır. Doç. Dr. Şenay Kılınçel aynı zamanda Sakarya Psikoterapi Enstitüsünde çalışmaktadır. Çocuk ergen ruh sağlığı alanında çalışmak isteyen ruh sağlığı çalışanlarına ‘Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi’ eğitimi vermektedir.

Detaylı cv için tıklayınız…

Call Now Button