Doç. Dr. Oğuzhan Kılınçel
Psikiyatri Uzmanı


2004-2010 yılları arasında Tıp Fakültesi’ni başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır. Eylül 2011’de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.
2015 yılında Uzmanlık Sınavını tamamlayarak, Psikiyatri Uzmanı unvanını almıştır.
Asistanlık eğitimi sırasında, Cinsel Eğitim Tedavi Araştırmaları derneği tarafından verilen “Cinsel Terapi” eğitimini de tamamlayarak Cinsel Terapist sertifikası almıştır.
Ekim 2016-Aralık 2020 arasında Kognitif Davranışçcı Terapiler Derneği tarafından verilen ” Bilişsel ve Davranışçı Terapi” eğitimini de tamamlayarak Avrupa Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Derneği’nden (EABCT-European Association Behavioural and Cognitive Therapies) Bilişsel Davranışcı Terapist akreditasyon sertifikası almıştır.
Aynı zamanda Prof.Dr Emine Zinnur Kılıç’dan 8 ay boyunca Aile Terapisi eğitimi ve Sistemik Aile Terapisi Enstitüsü tarafından 120 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimi almıştır.
Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen Şema Terapi eğitimini tamamlamıştır. Süpervizyona halen devam etmektedir.
2017-2021 tarihleri arasında Yenikent Devlet Hastanesinde görev yapmıştır.
2021 Şubat ayından itibaren İstanbul Gelişim Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır, 2022 Ağustos ayında Doçent unvanı almıştır. aynı zamanda Sakarya Psikoterapi Enstitüsünde çalışmaktadır.

Detaylı cv için tıklayınız…

Call Now Button